OSK "TOM" organizuje szkolenia na prawo jazdy kategorii "AM", "A1", "A2", "A", "B", "B z automatyczną skrzynią biegów i dla osób niepełnosprawnych", "B+E", "C", "C+E", "D1" oraz "D".

 

Nasze kursy odbywają się na terenie ZIELONEJ GÓRY z pobliskimi okolicami. Posiadamy Ośrodek Szkolenia Kierowców wyposażony w sale wykładowe, jak również dwa place manewrowe (w tym jeden w samej Zielonej Górze, drugi na obrzeżach miasta). Szkolimy na samochodach Kia Rio , Toyotach Yaris  - wszystkie pojazdy takie same jak na egzaminie państwowym w WORD Zielona Góra (na egzamin podstawiamy nasze samochody na których odbywało się szkolenie). Osoby niepełnosprawne oraz chcące uzyskać prawo jazdy samochodem z automatyczną skrzynią biegów szkolą się na Toyota Aygo X oraz Mercedes A (egzamin zdają na naszym samochodzie). Do kat. B+E wykorzystujemy Renault Trafic w wersji LONG z przyczepą Niewiadów B1400 - pojazd jak i przyczepa są takie same jak na egzaminie państwowym.

Dla kursantów szkolących się na kat. C oraz C+E oddajemy do dyspozycji samochód MAN TGL 12.240 z przyczepą oraz  MAN TGL 12.250 z przyczepą dokładnie taki sam jak w WORD Zielona Góra. Dodatkowo posiadamy Ciągnik siodłowy z naczepą MAN TGA 18.440 do szkolenia na kat. C+E.

Oprócz kursów na prawo jazdy przeprowadzamy również jazdy doszkalające dla kursantów. Organizujemy również szkolenia dodatkowe (teoretyczne i praktyczne) dla osób, które nie zdały egzaminu Państwowego lub chcą dodatkowo przygotować się do egzaminu.

ZAJĘCIA TEORETYCZNE
 

Zajęcia teoretyczne rozpoczynające kurs prawa jazdy kat. "A" i "B" rozpoczynają się zawsze w określonych terminach, które będą podawane w dziale "TERMINY" lub mogą zostać ustalone inwidualnie dla określonej grupy osób (bliższe informacje na temat rozpoczęcia kursu można uzyskać kontaktując się z Nami pod nr tel. 507-706-999). Terminy wykładów są ustalane na zajęciach organizacyjnych wraz z ich uczestnikami.

 

Natomiast zajęcia teoretyczne dla kat. B+E, C i C+E,D1, D rozpoczynamy po wcześniejszym ustaleniu terminów z osobami zainteresowanymi w/w szkoleniem.

 

Dodatkowo istnieje możliwość odbycia zajęć teoretycznych w formie e-learningu (w domu przez internet) dla wszystkich kategorii prawa jazdy A, B, B+E, C, C+E - takie zajęcie rozpoczynamy codziennie.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
 

Zajęcia praktyczne przeprowadzane są na pojazdach takich samych jak samochody używane  w WORD Zielona Góra na egzaminie Państwowym. Terminy jazd dostosowujemy do każdego kursanta inwidualnie - szkolimy 7 dni w tygodniu w godzinach 7-21. Tak więc każdy może ustalić dla siebie najbardziej pasujące terminy szkoleń. Przebieg całego szkolenia jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury. Staramy się również o to aby Nasi kursanci większość czasu poruszali się trasami najczęściej wybieranymi przez egzaminatorów w Zielonej Górze.  

SZKOLENIA DODATKOWE ORAZ JAZDY DOSZKALAJĄCE
 

Podobnie jak przy zajęciach praktycznych. Z tym, że wiemy jak ważną rolę odgrywają jazdy doszkalające czy szkolenie dodatkowe dlatego staramy się aby podczas tych jazd przekazać jak najwięcej informacji kursantowi. Praktycznie wszystkie powyższe szkolenia odbywają się na terenie Zielonej Góry, tak aby osoba szkoląca się mogła w pełni wykorzystać ten czas na przygotowanie się do egzaminu Państwowego. Dodatkowo Nasi instruktorzy będą wybierać podczas szkolenia miejsca oraz czynności najczęściej wybierane przez egzaminatorów.